سؤالات متداول پرسیده شده

آیا شما هم سوالی دارید؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید ، لطفا سؤال خود را برای ما ارسال کنید ، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

آیا دکتر فرشادجعفری عمل جراحی قلب انجام می دهند؟

خیر. حیطه فعالیت دکتر،درمان با آنژیوگرافی می باشد.
در صورتیکه بیمار شما نیاز به جراحی قلب داشته باشد، برگه مشاوره توسط دکتر جعفری برای جراح قلب در همان بیمارستان رجایی نگاشته خواهد شد.

آیا دکتر فرشادجعفری مطب خصوصی دارند؟

خیر. دکتر فرشاد جعفری هیأت علمی تمام وقت بیمارستان قلب رجایی هستند و ویزیت های حضوری را در درمانگاه انجام می دهند.

در صورتیکه نیاز به مشورت از راه دور دارید میتوانید مشاوره آنلاین انجام دهید.

زمان درمانگاه دکتر فرشاد جعفری چگونه است؟

روزهای ویزیت حضوری دکتر فرشاد جعفری در درمانگاه بیمارستان قلب رجایی شنبه و یکشنبه عصر از 12 تا 16 و چهارشنبه ها صبح از 8 تا 12 می باشد،جهت دریافت اطلاعات لازم به صفحه ویزیت حضوری مراجعه نمایید

فلوشیپ اقدامات مداخله ای قلب (اینترونشن) چیست؟

تعداد زیادی از بیماری های قلب کودکان را می توان با آنژیوگرافی درمان نمود، مثلا تنگی دریچه قلب یا تنگی شریان آئورت با بالون باز می شود و یا سوراخ داخل قلبی با وسیله های خاص بسته می شود.
دکتر فرشاد جعفری دارای فلوشیپ اقدامات مداخله ای قلب بوده و درمان بسیاری از بیماری های مادرزادی قلب را با استفاده از آنژیوگرافی انجام می دهند.

مدارک لازم برای بستری در بیمارستان چیست؟

۱. شناسنامه و کارت ملی  بیمار ۲. دفترچه بیمه بیمار ۳. در پذیرش بیماران زیر 18 سال حضور پدر یا قیم قانونی به همراه شناسنامه یا کارت ملی لازم است. ۴. معرفی نامه بیمه تکمیلی جهت ارائه به واحد حسابداری ۵. همراه داشتن ودیعه لازم ۶. در بخش کودکان تنها همراه زن میتواند کنار کودک باشد.

مدارک لازم برای ترخیص از بیمارستان چیست؟

۱. فرم بیمه ۲. کپی دفترچه بیمه ۳. ترخیص بیماران از ساعت 8 صبح الی 6 بعدازظهر می باشد.
۴. همراه داشتن کارت اعتباری جهت پرداخت هزینه ها باعث سرعت بخشیدن به مراحل ترخیص بیماران محترم خواهد شد. ۵.بیمارانی که بیمه تکمیلی دارند، باید معرفی نامه بیمه را  در زمان پذیرش یا در طول مدت بستری در بیمارستان به حسابداری بدهند.

چه نوع بیمه هایی در درمانگاه و بیمارستان مورد قبول است؟

بیمارستان قلب شهید رجایی دولتی است و با همه بیمه ها قرارداد دارد.

آیا برای استفاده از بیمه روستایی نیاز به مهر ارجاع پزشک روستا می باشد؟

خیر. با داشتن بیمه روستایی، بدون نیاز به مهر ارجاع، می توانید به درمانگاه دکتر فرشاد جعفری مراجعه و یا کودک خود را در بیمارستان بستری نمایید.

آیا با رضایت مادر امکان بستری کودک می باشد؟

خیر. برای بستری و اقدامات درمانی مثل آنژیوگرافی یا جراحی کودک، حتما حضور و رضایت پدر لازم می باشد. در صورتیکه پدر نباشد، جد پدری برای رضایت قابل قبول است. اگر پدر امکان حضور در زمان بستری نداشته باشد، وکالت قانونی به مادر بدهد تا مراحل بستری و درمان با رضایت مادر صورت گیرد.

زمان آنژیوگرافی دکتر فرشاد جعفری چه روزهایی است؟

در حال حاضر روزهای یکشنبه و دوشنبه زمان درمان با آنژیوگرافی می باشد. کودک باید روز قبل از آنژیوگرافی در بیمارستان بستری شود.

متوسط زمان بستری برای درمان با آنژیوگرافی چند روز است؟

از دو روز تا چهار روز. اگرچه میانگین مدت بستری برای درمان با آنژیوگرافی سه روز است، باید توجه داشت که با توجه به وضعیت بالینی کودک و نوع مداخله انجام شده این مدت ممکن است طولانی تر شود.

متوسط زمان برای درمان با جراحی چند روز است؟

هفت روز. بسته به عوامل مختلف از جمله میزان پیچیدگی بیماری قلبی کودک، سن کودک و نوع عمل جراحی، از یک هفته تا چند هفته نیاز به بستری و مراقبت از کودک در بیمارستان لازم است.

آیا هزینه اکوکاردیوگرافی بیمه می باشد؟

شرکت های بیمه، تنها یک عدد اکوکاردیوگرافی در سال را با تعرفه بیمه قبول می کنند. اکوهای دوم به بعد در طول یکسال، با تعرفه آزاد محاسبه می شود. 

آیا بیمه تکمیلی برای هزینه های بستری قبول است؟

بله. وقتی فرزند خود را در بیمارستان بستری می کنید، به منشی بخش اطلاع دهید، تا بر اساس نوع بیمه، شما را در نحوه استفاده از بیمه تکمیلی راهنمایی کند.

از دکتر بپرسید ...

آیا سوالی دارید؟

موارد ستاره دار (*) حتما تکمیل شود